Vyberte položku Stránka

9 pozitívnych dôvodov prečo sa dať na bicyklovanie.

9 pozitívnych dôvodov prečo sa dať na bicyklovanie.

Bicyklovanie bolo odjakživa skvelým dopravným prostriedkom, či už ste šli na krátke trasy do obchodu, alebo na vychádzky do lesa. Bicyklovaním sa aktívne podieľate na skvalitňovaní svojho Ja, dokonca je ekologicky a finančne úsporné. To však nie sú jediné cyklistické benefity.

Aké má bicyklovanie priaznivé účinky

zlepšuje spánokspaľuje tukyposilňuje srdce
podporuje kreativituposilňuje kosti a kĺbypomáha žilám
zlepšuje imunituokysličuje bunkyspevňuje svalstvo

Ste ohľaduplní k životnému prostrediu

V súčasnosti  sa celý svet zaoberá otázkou environmentalistiky. Bicykle patria medzi najtichšie a najekologickejšie dopravné prostriedky. S hlučnými autobusmi alebo vlakmi sa nemôžu porovnávať.

Myslite na ostatných motoristov

Je známe, že bicykle ušetria v porovnaní s autami množstvo miesta. Keď využijete bicykel, napomôžete k zmenšeniu dopravných zápch a nehôd.

Ste pánom vašej trasy

Dokážete sa obratnejšie presúvať z miesta na miesto, pretože nemusíte riešiť zápchy a ísť po hlavných cestách. Šikovne prejdete aj pomedzi bytovky, kde majú autá vstup zakázaný. Bicyklom sa dostanete aj na miesta, kde chodci zablúdia len málokedy.

Ste Pánom Vašej Trasy

Akýkoľvek terén zvolíte, je nutné mu prispôsobiť stavbu bicykla.

Horský bicykel
V prípade, že plánujete lietať po horách, ideálnou voľbou je horský bicykel. Je ťažší, odpružený a má širšie gumy. Na nerovnom povrchu dochádza k opotrebovaniu bŕzd, preto využíva hydraulické kotúčové brzdy. Pre komplikovanejšie riadenie disponuje širšími riadidlami.Cestný bicykel

Je v porovnaní s horským oveľa ľahší, rýchlejší a má tenké kolesá. Tento druh bicykla je ideálny na dlhšie cesty.Trekingový bicykel
Ak patríte k milovníkom asfaltu aj hôr, ideálnou voľbou je trekingový bicykel s uzamykateľnou odpruženou vidlicou nad predným kolesom. S horským bicyklom by ste sa po meste poriadne zapotili.

Zlepšujete si kondíciu a srdce

Bicyklovanie patrí medzi športy, ktoré sú maximálne šetrné ku kĺbom. Zapájate pri ňom všetky časti vášho tela a zároveň posiľňujete imunitu. Pohľad zo sedadla bicykla mnohým konkuruje s pohľadom zo sedla koňa. Pravidelné prechádzky tak upevňujú nielen vaše fyzické ale i duševné zdravie.

Vedeli ste, že:
Srdce profesionálnych cyklistov urobí za minútu o 20 až 30 úderov menej ako srdce netrénovaných ľudí. Bicyklovaním výrazne zlepšíte kondíciu i srdce.

Šetríte peňaženku

Jediné na čo jazdíte, je vaša energia a tuk 🙂 . Bicykel je jedným z najlacnejších prostriedkov na pohyb. Síce doň musíte spočiatku zainvestovať, stále je to čiastka neporovnateľná s kúpou automobilu.

TIP: Široký sortiment bicyklov ponúka obchod insportline:

Cesta k pozitívnej závislosti

Odložte negatívne závislosti a nahraďte ich pravidelným bicyklovaním. Uvidíte, že už po pár týždňoch budete vytrvalejší, šťastnejší a energetickejší.

Upevňujete vzťahy s najbližšími

Bicyklovanie patrí medzi super spôsob, ako aktívne stráviť čas s partnerom, deťmi, či priateľmi. Spoločné zážitky ocenia najmä tí najmenší.

Najrýchlejšia preprava v mestách?

Bicyklovanie je skutočne najefektívnejším spôsobom dopravy v mestách. Navyše nestrácate čas hľadaním voľného parkovacieho miesta.

Rozhýbte deti

Podľa prieskumov až 33% detí túži ísť do školy na bicykli, no rodičia sa o nich boja a tak ich vezú do práce autom. Takmer každé 5. dieťa v Európe trpí nadváhou. Doprajte pravidelné bicyklovanie aj vašim ratolestiam.

Autor článku: Lenka K.

Pridajte sa k nám

Kategórie