Vyberte položku Stránka

Ženy pozor! Je pre Vás lepšia laserová, alebo IPL epilácia?

Ženy pozor! Je pre Vás lepšia laserová, alebo IPL epilácia?

S pribúdajúcimi slnečnými  a teplými dňami sa začíname zbavovať teplých vrstiev oblečenia a čoraz viac odhaľovať pokožku. Z tohto dôvodu je preto snom každej ženy  krásna a hladká pokožka bez nežiaduceho ochlpenia.

Epilácia alebo depilácia – nekonečný súboj. Ktorý spôsob je pre vás ten pravý?

Hladká pokožka je v dnešnej spoločnosti alfa a omega. Existuje nespočetné množstvo spôsobov odstraňovania nechcených chĺpkov. Niektoré vám zabezpečia hladkú pokožku len pár dní, týždňov či mesiacov a niektoré vás ich zbavia natrvalo.

Treba si však vysvetliť dva pojmy – epilácia a depilácia, ktoré si často ženy zamieňajú. Epilácia je trvalejšie odstránenie chĺpkov. Pri epilácií ide o snahu odstrániť rastové centrum chĺpku a zminimalizovať následný výskyt nových chĺpkov. Tento spôsob je síce bolestivejšídrahší, no na druhej strane výsledný efekt stojí za to.

Depilácia je spôsob odstránenia chĺpkov pomocou holiacich strojčekov, depilačných krémov a pien. To znamená, že chĺpok je odstraňovaný nad povrchom pokožky. Korienok chĺpka zostáva neporušený. Táto metóda je rýchla, bezbolestná, ale nie je trvácna.

Zbavte sa chĺpkov okamžite vďaka týmto depilačným technikám

Najbežnejším spôsobom, ktorý je bezbolestný a rýchly je holenie. Jedinou nevýhodou je, že sa pri neobozretnej manipulácií môžete ľahko porezať. Efekt hladkej pokožky je krátkodobý, chĺpky následne zarastajú a  s každým ďalším holením hrubnú.

Rada: Pri každom holení dbajte na to, aby hlavica strojčeka bola čistá a žiletky ostré. Nikdy sa nehoľte na sucho, môžete si spôsobiť drobné tržné ranky, ktoré voľným okom nevidíte.

Depilačné krémypeny pracujú ako chemické rozpúšťadlá. Na citlivé partie (tvár, oblasť bikín a podpazušie) odporúčame použiť len depilačné krémy, ktoré sú na ne špeciálne určené. Dodržiavajte aj odporúčanú dobu pôsobenia, inak sa vám môže stať, že si pokožku popálite.

Epilačné techniky sú bolestivé, no zato účinné

A teraz si popíšeme tie menej obľúbené a bolestivejšie spôsoby odstraňovania chĺpkov, milé dámy. Na výber máte hneď  z niekoľkých možností a je len na vás, ktorá z nich bude pre vás číslom jeden.

Vosk alebo voskové pásiky sú jedným z tých lacnejších variant. Dostanete ich bežne kúpiť v drogériách, no ak nie ste veľmi  odvážne, navštívte kozmetické štúdio. Tam tieto procedúry robia ako na bežiacom páse. Ak sa rozhodnete predsa len to vyskúšať v domácnosti, siahnite po studenom vosku, vyhnete sa tak riziku popálenia ako by to bolo pri horúcom vosku.

Laserová epilácia je novou generáciou v odstraňovaní chĺpkov

Tento spôsob odstraňovania chĺpkov patrí medzi najmodernejšie techniky. Jeho účinok neuvidíte hneď, ale až po niekoľkých sedeniach. Chĺpky vám postupne začnú vypadávať. Pri odstraňovaní chĺpkov pomocou lasera sa používajú rôzne vlnové dĺžky. Tie závisia najmä od typu chĺpka, typu pokožky a miesta aplikácie.

Laserový lúč prechádza cez vrstvu pokožky až k samotnej vlasovej cibuľke (folikulu) a tam pomocou tepelnej energie ho deštruuje. Chĺpok však musí mať aspoň minimálnu pigmentáciu, to znamená, že svetléšedivé chĺpky nie sú vhodné pre tento druh epilácie. Najideálnejšie je, ak máte typovo svetlú pokožku a silnú pigmentáciu chĺpkov.

Zákrok je potrebné opakovať 4-8 krát  po dobu 6-12týždňov, aby sa dosiahol žiaduci efekt. Veľkou výhodou laserovej epilácie je, že takmer vôbec nebolí. Citlivejší zákazníci môžu pri prvej aplikácií pociťovať jemné štípanie. V takom prípade je odporúčané použiť anestetický krém. Laserová epilácia je určená  rovnako ako pre ženy, tak i pre mužov.

Odporúčanie: Pred samotným zákrokom sa odporúča nevystavovať sa priamemu slnečnému žiareniu a chĺpky sa nesmú pred zákrokom odstraňovať.

Kedy sa laserová epilácia nesmie aplikovať?

Ako pri každom druhu epilácie či depilácie aj tu treba byť obozretný a dodržiavať isté zásady.

Laserová epilácia sa neodporúča podstúpiť:
počas tehotenstva
ak sa u vás vyskytujú hypertrofické a keloidné jazvy
ak užívate retinoidy, ktoré sa používajú pri liečbe aknóznej pleti
v prípade častého výskytu herpetickej infekcie v oblastiach epilácie

IPL epilácia nie je to isté ako laserová epilácia

IPL epilácia (epilácia intenzívnym pulzným svetlom) alebo inak nazývaná aj fotoepilácia, využíva technológiu E-light. Rovnako ako u laserovej epilácií aj tu dochádza k trvalému odstráneniu ochlpenia. Pracuje na báze širokospektrálneho svetla a rovnako ako laser narúša vlasovú cibuľku.

Pri ošetrení IPL epiláciou musí byť chĺpok v aktívnej rastovej fáze, inak sa musí táto procedúra, rovnako ako pri laserovej epilácií, opakovať. Počet takýchto ošetrení je pri každom zákazníkovi individuálny.

TIP: Laserová a IPL epilácia v profesionálnych salónoch za výrazné zľavy.  Wellness pobyty

Výhody a nevýhody IPL epilácie v porovnaní s laserom

Výhodou IPL epilácie je, že toto širokospektrálne svetlo dokáže na rozdiel od lasera zachytiť aj chĺpky s veľmi slabou alebo žiadnou pigmentáciou. Okrem toho je možné pomocou  IPL epilácie redukovať pigmentové škvrny, jazvičky či odstrániť jemné presvitajúce žilky na tvári.

Avšak na rozdiel od lasera nemá presne cielenú vlnovú dĺžku, je širokospektrálne, a teda nedokáže zasiahnuť presne len vlasový folikul, ale pôsobí na všetky vrstvy pokožky. To znamená, že sa veľmi ľahko môže stať, že svetlo zasiahne len časť chĺpka nad pokožkou a korienok ostane nepoškodený.

Laserové a IPL epilátory na domáce použitie

Technológia v oblasti krásy a odstraňovania neželaného ochlpenia natoľko pokročila, že laserové a IPL epilátory je možné si zakúpiť a použiť v pohodlí domova.  Vo väčšine prípadov sú v balení rôzne druhy hlavíc vždy s iným svetlom alebo vlnovou dĺžkou. Výber hlavice závisí od miesta aplikácie, typu pokožky a chĺpka.

Vzhľadom na skutočnosť, že tieto epilátory sú určené pre neprofesionálov, tak musia byť šetrné k pokožke. To znamená, že nedosahujú až takú tepelnú energiu ako prístroje používané v kozmetických štúdiách a estetických klinikách, a teda aj účinok je slabší a je nutné tento proces viackrát opakovať.

To, či sa rozhodnete pre depiláciu alebo epiláciu je len na vás. Ak vám nechýba odvaha, vyskúšať môžete aj všetky dostupné spôsoby odstraňovania chĺpkov. Bez obáv sa zverte do rúk odborníkov, oni vám už poradia. Tak šup, šup milé dámy, plavková sezóna sa blíži a hladká pokožka je prvoradá.

Odporúčame: Laserové a IPL Epilátory na domáce použitie.

Autor článku: Ivana H.

 

PRIDAJTE SA K NÁM

www.bionatural.sk

Kategórie