Vyberte položku Stránka

Ktorá domáca maska na vlasy vám vyrieši najviac problémov?

Ktorá domáca maska na vlasy vám vyrieši najviac problémov?

Každý z nás má svoj jedinečný typ vlasov. Typ a štruktúru vlasov určujú aj naše genetické predispozície, ktoré však už nezmeníme. Na druhej strane sa, najmä pre dámy, stalo pravidlom, že vlasy zbytočne zaťažujeme. (Ne)úmyselne ich ničíme pravidelným fénovaním, natáčaním, kulmovaním, žehlením, ale aj nesprávnym česaním a príliš častým zmývaním.

Skúste dať vlasom priestor na oddych a regeneráciu aj vďaka domácim maskám na vlasy. Čudovali by ste sa, čo všetko dokážu prírodné suroviny zvládnuť lepšie ako chemické a umelé prísady bežne obsiahnuté vo vlasovej kozmetike.

Ponúkame vám niekoľko skvelých tipov na rýchle a účinné domáce masky na rôzne typy vlasov. A pozor! Pripravili sme si pre vás aj jednu špeciálnu nutričnú bombu: domáca maska na vlasy, ktorá je vhodná pre všetky typy vlasov.

Suché a zničené vlasy zachráni avokádo

Prvými príznakmi tohto typu vlasov sú strata lesku, vlhkostielasticity. Vlasy sa veľmi ľahko lámu a dochádza k oslabeniu vlasového vlákna a poškodeniu vlasovej štruktúry. Vlasy sú na pohľad krepovitébez života. Na dotyk sú drsné, hrubé a končeky vlasov rozštiepené. Takýmto vlasom treba dopriať vitamínmi nasýtenú a krémovú masku, ktorá obnoví ich vitalitu a zregeneruje štruktúru vlasu nielen povrchovo, ale i hĺbkovo.

Hlavnou  ingredienciou tejto masky je avokádo, ktoré sa v kozmetike využíva najmä z hľadiska jeho výživných a hydratačných vlastností. Dužina tohto plodu obsahuje až 75% nenasýtených tukov  a 25% oleja. Taktiež obsahuje aj vysoký podiel minerálov a vitamínov – najmä A, B a C vitamín.

Čo budete na prípravu potrebovať?

 • 1 menšie avokádo
 • 1 PL olivového, mandľového alebo kokosového oleja
 • 3 PL mlieka

Ak máte dlhé vlasy, zdvojnásobte dávku. Avokádo očistite a rozmixujte. Následne všetky ingrediencie dôkladne zmiešajte. Masku nanášajte rovnomerne na vlhké vlasy. Zamerajte sa najmä na najviac vysušené a poškodené časti. Zvyčajne sú to končeky vlasov. Masku nechajte pôsobiť 30 minút. Následne ju opláchnite vlažnou vodou. Pre lepšie vymytie použite svoj obľúbený šampón a kondicionér. Najlepšie výsledky dosiahnete pravidelnou aplikáciu aspoň raz za týždeň.

Kučeravé a nepoddajné vlasy? Skroťte ich majonézou!

Zbavte sa neprirodzene vypadajúcich kučier a oslňte  poriadnou hrivou. Domáca maska na vlasy z majonézy je pre vás ako stvorená. Hlavná ingrediencia je bohatá na aminokyseliny, proteíny a antioxidanty, ktoré vlasy skrotia a dodajú zdravo vyzerajúci lesk.

Čo budete na prípravu potrebovať?

 •  1 celé vajce
 •  2 PL majonézy
 •  1 PL olivového oleja
 •  1 PL medu

Všetko zmiešajte dokopy a aplikujte na vlhké vlasy. Nechajte pôsobiť 30 minút a následne masku z vlasov vymyte vlažnou vodou a šampónom. Nezabudnite na kondicionér.

TIP: Vyživujúce masky na vlasy nájdete aj v obchode Herbatica:

S mastnými vlasmi zatočí jablčný ocot a jogurt

Aj vy ste ten typ, ktorý si ráno zmyje vlasy, krásne si ich upraví a keď príde po práci domov, tak vaše vlasy vypadajú ako keby vám na ne niekto vylial vedro oleja?

Nezúfajte, aj pre vás máme skvelý tip na domácu masku na vlasy.
Jogurt je nabitý antioxidantmi, vitamínmi, vápnikom a bielkovinami. Taktiež má aj skvelé zvlhčujúce vlastnosti. Obsahuje enzýmy a probiotiká, čo z neho robí vynikajúci prírodný čistiaci prostriedok.

Na druhej strane jablká obsahujú ovocnú kyselinu (kyselina maleinová), ktorá má hydratačný účinok. Jablčný ocot obnovuje kyslé pH vlasov a pokožky, odstraňuje prebytočnú mastnotu, neutralizuje zvyšky šampónu a mydla. Vlasy zanecháva nadýchané, lesklé a hebké. Rovnaké účinky má aj citrónová šťava.

jogurt a maliny

Čo budete na prípravu potrebovať?

 • 1/4 pohára jablčného octu
 • 1 odšťavený citrón
 • 1 PL medu
 • 1/2 bieleho jogurtu (viac alebo menej, podľa hustoty a dĺžky vlasov)

Všetky suroviny zmiešajte až kým nevytvoríte hustejšiu kašičku, ktorú krúživými pohybmi naneste najmä ku korienkom. Maska na vlasy sa nechá pôsobiť 15-30 minút a následne vymyje vlažnou vodou.

Dajte zbohom nepríjemným lupinám

Lupiny sú vlastne odlupujúce sa čiastočky pokožky vlasov. Možno vás to prekvapí, ale lupiny nie sú len záležitosťou suchých vlasov, rovnako sa môžu vyskytnúť aj keď máte mastný typ vlasov. Lupiny nie sú len kozmetickým problémom. Ak ich mávate pravidelne, obráťte sa na svojho dermatológa, môže totiž ísť o vážnejšie ochorenie pokožky vlasov – napr. lupienka.

Boj s lupinami je náročný, no nie nemožný. Domáca maska na vlasy s morskou soľou a olivovým olejom vám pomôže zmierniť príznaky a pravidelným používaním sa zbaviť lupín úplne.

Morskú soľ s veľkými kryštálmi zmiešajte s jednou čajovou lyžičkou olivového alebo kokosového oleja. Následne masku nanášajte buď prstami, alebo vatovým tampónom na vlasovú pokožku a veľmi jemne premasírujte. Morská soľ pôsobí najmä ako peeling, ktorý lupiny odstráni a súčasne pokožku hlavy dezinfikuje. Olivový alebo kokosový olej dodá potrebnú hydratáciu.

Nutričná bomba v podobe droždia je vhodná na všetky typy vlasov

Droždie obsahuje veľké množstvo prospešných mikroorganizmov, esenciálne oleje, vitamín D a vitamíny skupiny B, enzýmy a minerály. Maska na vlasy vyrobená z droždia  z tohto dôvodu širokú škálu účinkov a je vhodná na všetky typy vlasov. Suchým vlasom dodáva hebkosť a hydratáciu, poškodeným zase potrebnú výživu, mastné vlasy budú znova ako čerstvo umyté. Vďaka droždiu získa potrebnú výživu aj pokožka hlavy.


Recept je síce náročnejší, ale stojí za odskúšanie! Na prípravu budete potrebovať:

 • 2 PL sušeného alebo 1 kocku čerstvého droždia
 • 1 PL medu
 • 1 žĺtok
 • PL olivového (ricínového, kokosového) oleja
 • 2 PL kyslej smotany
 • polovicu kiwi

2 PL sušeného alebo 1 kocku čerstvého droždia pridajte do teplého mlieka, pridajte 1 PL medu a nechajte vykvasiť. Potom do kvásku pridajte 1 žĺtok, 1 PL olivového (ricínového, kokosového) oleja a 2 PL kyslej smotany (jogurt/kefír). Ak máte mastnejšie vlasy, pridajte 1 PL citrónovej šťavy. Pre ľahké rozčesávanie vyskúšajte pridať polovicu kiwi. Všetky suroviny poriadne premiešajte a aplikujte na celú dĺžku vlasov. Hlavu zabaľte fóliou alebo uterákom na 40 minút, potom vlasy opláchnite. Táto maska na vlasy sa môže aplikovať 3-krát do týždňa.

Nezabúdajte: vlasy sú ako drahocenná sadenica. Musíte ich hydratovať a dopriať im potrebné živiny, aby mohli vyrásť do zdravej koruny krásy plnej vitality. Preto skúste bežnú starostlivosť o vlasy doplniť domácimi maskami.

TIP: Kvalitné masky na vlasy nájdete aj v obchode Vivantis:

 
Autor článku: Ivana H.

PRIDAJTE SA K NÁM

www.bionatural.sk

Kategórie